Smrt vězně na Pankráci. Obžalobě za předávkování metadonem čelí strážný

Státní zástupce podal obžalobu na příslušníka Vězeňské služby kvůli smrti vězně, který zemřel po nesprávném podání metadonu. U druhé obviněné, podle dřívějších informací zdravotní sestry z pankrácké věznice, zvolil žalobce jiný procesní postup.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Příslušníkovi bezpečnostního sboru hrozí za porušení povinností dozorčí služby až dva roky vězení. Obžalobou se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 4.

Smrt vězně na Pankráci: kdyby mu pomohli, mohl předávkování metadonem přežít, ukázalo vyšetřování

Číst článek

Zaměstnankyni Vězeňské služby chtěla pak Generální inspekce bezpečnostních sborů obžalovat z usmrcení z nedbalosti, za což by ženě vzhledem k údajnému porušení důležité povinnosti vyplývající z jejího povolání hrozil jeden rok až šest let odnětí svobody.

Státní zástupce měl ale na podání obžaloby jiný názor a zvolil „jiný procesní postup“. Jaký přesně, nechtěla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová upřesnit. Jiným procesním postupem by mohlo být například podmíněné zastavení trestního stíhání.

Vězeň z pankrácké věznice zemřel na předávkování loni o Vánocích, a to údajně po záměně dvou odsouzených ze stejného patra a se stejným příjmením, z nichž jeden měl dostat metadon jako odvykací náhražku.

Metadon je syntetický opiát, který se používá při léčbě těžkých závislostí, například na heroinu. Závažné zdravotní obtíže a v krajním případě úmrtí může způsobit při nesprávném dávkování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme