Kriminalisté objevili na Přerovsku čtyři mrtvé. Může jít o tři vraždy a sebevraždu

Kriminalisté od sobotního večera vyšetřují v Olšovci na Přerovsku násilnou smrt čtyř lidí. Jde zřejmě o tři vraždy a sebevraždu. Mezi mrtvými je i muž podezřelý z tohoto násilného činu. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, řekla v neděli policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Aktualizováno Olšovec (Přerovsko) (Aktualizováno: 15:25 16. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Kriminalisté v Olšovci na Přerovsku vyšetřují násilnou smrt čtyř lidí (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Tragická událost se odehrála v sobotu pozdě večer v Boňkově, což je místní část obce Olšovec, která má zhruba 500 obyvatel a nachází se nedaleko Hranic na Přerovsku.

„Vyžádala si čtyři lidské životy, včetně života podezřelého muže. Okolnosti, stejně jako motiv činu, jsou předmětem dalšího šetření. Bližší informace poskytneme ihned, jakmile to okolnosti dovolí,“ uvedla Vaňharová. Policie další podrobnosti k případu zveřejní v pondělí na tiskové konferenci.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Krajští kriminalisté aktuálně prověřují v obci na Přerovsku závažný násilný trestný čin. Ve věci probíhají standardní úkony trestního řízení, veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí. Bližší informace poskytneme ihned, jakmile to bude možné. #policieolk

23:07 – 15. 04. 2023

7 89

Starosta Olšovce Antonín Folter v neděli řekl, že sobotní násilnou smrt čtyř lidí nebude komentovat. „Jsme malá obec a je to pro nás všechny obrovská tragédie. Byl jsem tam celou noc, co to policie vyšetřovala. Opravdu to nebudu komentovat, nezlobte se,“ sdělil.

Sobotní tragickou událost v nedělních 10.00 připomnělo stručné smuteční hlášení obecního rozhlasu, ze kterého vyplývá, že při ní zemřel 77letý obyvatel obce. Další tři mrtví nepocházeli z Olšovce.

Na dveřích rodinného domu v Boňkově, ve kterém se sobotní tragédie odehrála, byly ještě v neděli dopoledne nalepené policejní pásky. Na zápraží domu někdo zapálil svíčku. Boňkov má zhruba tři desítky obyvatel. Místní v neděli nechtěli o události příliš hovořit. Z informací od nich vyplývá, že v sobotu se v domě zřejmě stala rodinná tragédie.

V Olomouckém kraji jde o druhý případ vraždy v letošním roce. Loni policisté v regionu evidovali 13 vražd, z toho pět ve stadiu pokusu a jedna ve stadiu přípravy.

Jedna z loňských vražd měla tři oběti, šlo o případ v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Obžalovaný muž se za ni již zodpovídá před soudem. Krajský soud v Brně mu nedávno uložil doživotní trest. Tehdy devětadvacetiletý muž zavraždil bratra, sestru a otce. Muž se k činu přiznal, uvedl, že nenávist zvítězila.

Ve čtyřech loňských případech šlo o vraždy mezi členy rodiny. Ve zbylých skutcích pak šlo o osoby, které se vzájemně znaly, nebyly však v příbuzenském vztahu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme