Wüstenrot omylem rozeslal zprávu stovkám klientů. ‚Evidujeme pozdní úhradu splátky,‘ napsali

Stovkám klientů Wüstenrot hypoteční banky a Wüstenrot stavební spořitelny přišla v pátek SMS zpráva, která je upozorňovala, že opakovaně uhradili splátku svého úvěru pozdě. Zároveň je banka vyzývala, aby neprodleně zavolali na telefonní číslo, které ale nefungovalo. „Jednalo se o technickou chybu, všem se za to velmi omlouváme,“ uvedla tisková mluvčí Moneta Money Bank Zuzana Filipová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moneta Money Bank omylem rozeslala zprávu stovkám klientů o pozdní úhradě řádné splátky | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Zákazníci banky Wüstenrot obdrželi v pátek zprávu, která je upozorňovala na pozdní splátku úvěru. Podepsaná byla skupinou Moneta, která hypoteční banku a stavební spořitelnu v dubnu odkoupila. 

Dobry den, u uveru c. 9******* evidujeme opakovane pozdni uhradu radne splatky. Prosim, kontaktujte nas neprodlene na tel. 224446444. S pozdravem, Moneta,“ stálo v jedné ze zpráv. 

Banky musí do konce roku zvýšit bezpečnost plateb na internetu. Využijí k tomu hesla nebo sken obličeje

Číst článek

Většina lidí, kterým zpráva přišla, ale problémy se splátkami nemá. Podle mluvčí Monety došlo k technické chybě. Ta zapříčinila rozeslání SMS zpráv, které přišly stovkám klientů, a zmatek prohloubila i následná nefunkčnost uvedeného čísla. 

„Kvůli této chybě došlo i k miskomunikacím na našem call centru. Velmi se za to omlouváme. Všechny naše klienty, kteří se na uvedené číslo nedovolali, se budeme snažit zpětně dovolat a problémy vyřešit,“ řekla Filipová.

Dodala zároveň, že výzvy banka zasílá pouze klientům, kteří jsou ve zpoždění s mnohem vyššími splátkami a mnohem delší dobu. „Ani dluhy v korunové částce aktivně nevymáháme. V případě, že k dlužné částce v řádech sta korun opravdu dojde, tak klienty informujeme pouze v ročním výpisu k úvěrovým účtům,“ uzavřela. 

vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme