Sněhová nadílka přinesla problémy téměř ve všech krajích republiky

Čerstvý sníh ztěžuje od rána provoz na všech silnicích v České republice. Od vyšších poloh a na jihozápadě i v nížinách se tvoří sněhové jazyky a na horách dokonce závěje. I na některých hlavních komunikacích leží vrstva rozbředlého nebo uježděného sněhu, silnice jsou ale většinou s opatrností sjízdné. Silničáři varují řidiče, aby jezdili opatrně a do vyšších oblastí měli nasazené sněhové řetězy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zimní pneumatiky | Foto: Alena Palečková

V Libereckém kraji dopravu navíc komplikují uzavírky spojené s lyžařským šampionátem v Liberci. Silnice v Královéhradeckém kraji jsou s opatrností sjízdné. Tah z Plzně do Karlových Varů uzavřela dnes ráno srážka sypače a osobního auta.

Pozor si musí řidiči dávat i na Písecku, kde mohou cesty kvůli mrholení namrzat. Sněhové jazyky a závěje se tvoří i na silnicích nižších tříd v Karlovarském kraji.

Sníh dělá problémy i v Praze, kde už od časného rána sněží a hlavně v okrajových částech metropole to klouže.

Na Moravě ztěžují navíc dopravu sněhové přeháňky. Na dálnici D1 a hlavních tazích jsou místy zbytky rozbředlého sněhu. Sněžení zasáhlo v noci na dnešek i celý Olomoucký kraj, řidiči tam musí na silnicích počítat se sněhovou kaší, případně se sněhovými jazyky hlavně na Šumpersku a Jesenicku.

Jen se zvýšenou opatrností jsou po nočním sněžení sjízdné komunikace v Jihomoravském kraji. Ve Zlínském kraji na Vsetínsku napadlo až 20 centimetrů sněhu, vozovky nižších tříd jsou ošetřeny pluhováním.

Obecně pro celou republiku platí, že silničáři jsou v terénu, ale pokud hustě sněží a mrzne, chemický posyp je víceméně neúčinný.

Aktuální situaci na silnicích sleduje ZELENÁ VLNA, Radiožurnál pro vás vysílá pravidelné i mimořádné dopravní informace.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme