Sněhové jazyky a závěje opět komplikují dopravu i rekreaci

Silničáři v Moravskoslezském kraji mají plno práce se závějemi a sněhovými jazyky. Zatím se jim daří udržovat všechny silnice průjezdné. Na řadě míst jsou ale sjízdné jen se zvýšenou opatrností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhová kalamita | Foto: Radek Petrášek

Sněžení a foukající vítr dělá starosti i silničářům na Opavsku, jak potvrdil tamní dispečer Zdeněk Berger, v činnosti je veškerá technika.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Před vstupem do některých lokalit varuje Správa šumavského parku. Na nejvyšších vrcholech Šumavy momentálně leží 2,5 metru sněhu. I níže položená místa ale mohou být v současné době pro turisty velmi nebezpečná. O které lokality jde, upřesňuje ředitel Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava Alois Pavlíčko: "V každém případě je to oblast Plešného jezera a Plechého, trasy u Prášilského jezera směrem na Poledník."

Michal Svatoš, Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme