Sněmovna bude rozhodovat o poplatcích ve zdravotnictví

Další bitva o poplatky ve zdravotnictví čeká poslance. Na schůzi dolní komory by totiž měli rozhodnout o návrzích na úpravy poplatků, které poslancům vrátil Senát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Regulační poplatky | Foto: Honza Ptáček

Původně dolní komora posuzovala dva návrhy - jeden se snažil poplatky úplně zrušit, druhý je jen upravoval pro konkrétní skupiny obyvatel. Senát ale obě předlohy vrátil s vlastními změnami - podle horní komory by se spíš mělo zajistit bezplatné očkování proti pneumokoku nebo upravit úhrady léčiv.

Poslanci tak budou mít teď při hlasování na výběr mezi poplatky a očkováním. Pavel Severa z TOP 09 Radiožurnálu řekl, že pro něj bude důležitější očkování. "Jsem příznivcem toho, abychom upřednostnili možnost zvýhodnit osoby, které se chtějí nebo mohou očkovat," řekl Severa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Severa z TOP 09: Pro nás bude důležitější očkování.

To, že si poslanci tedy při hlasování budou muset vybrat mezi poplatky a očkováním, kritizuje šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Kováčik z KSČM kritizuje, že si poslanci při hlasování musí vybrat mezi poplatky a očkováním.

"Již mnohokrát byla příležitost očkování poupravit, a přesto tak ministerstvo neučinilo. I když jsme na to upozorňovali. Tohle je teď malá past na to, aby se nezrušily poplatky. V každém případě podpoříme zrušení poplatků," řekl Kováčik.

Veronika Malá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme