Sněmovna bude znovu jednat o platech ústavních činitelů

Poslanci by měli znovu jednat o tom, jestli se budou snižovat platy ústavních činitelů o čtyři procenta. Zákon, který se řešil společně s takzvaným Janotovým balíkem úsporných opatření, jim vrátil Senát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Tomáš Adamec

Podle horní komory Paarlementu ČR není totiž jasně vyřešené danění náhrad zákonodárců. Zákon o platech a balíček úsporných opatření si v tomto odporují. Zatímco jeden náhrady daní, druhý je od daně osvobozuje. Senátoři proto navrhli náhrady nedanit.

Podle místopředsedkyně KDU-ČSL Michaely Šojdrové by ale Poslanecká sněmovna měla Senát přehlasovat.

"Můj názor je, že bychom měli setrvat na verzi, kterou schválila Poslanecká sněmovna, tedy náhrady danit. Jsem si ale vědoma legislativních problémů, které jsou. Podle mne je nyní na vládě, aby se vyjádřila, za kterou verzí stojí a jakým způsobem eventuálně na legislativní problémy budeme reagovat," prohlásila Šojdrová.

Také podle předsedy poslaneckého klubu komunistů Pavla Kováčika by se náhrady danit měly. Jak potvrdil Radiožurnálu, komunisté už připravili vlastní novelu, která by nesoulad mezi oběma zákony vyřešila.

S ostatními kluby ve sněmovně proto chtějí komunisté podle Kováčika ještě jednat o tom, že by se o zákonu jednalo rychle, aby začal platit ve stejnou chvíli jako Janotův balíček.

Veronika Malá, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme