Sněmovna by měla ještě dnes hlasovat o vydání Bárty a Škárky

Sněmovna by ještě dnes měla hlasovat o tom, jestli vydá policii k trestnímu stíhání předsedu poslanců Věcí veřejných Víta Bártu a poslance Jaroslava Škárku. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se na tom dopoledne dohodli předsedové klubů s vedením sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta | Foto: Filip Jandourek

Policie oba poslance podezírá z korupce. Bárta se údajně snažil uplatit své tehdejší spolustraníky Škárku a poslankyni Kristýnu Kočí. V případě Kočí šlo o půl milionu korun, ve Škárkově případě o 170.000 korun.

Škárku chtějí policisté stíhat proto, že část peněz z údajného úplatku od Bárty utratil. Úplatek navíc podle policie oznámil pozdě.

Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil oba poslance vydat. Sám Bárta se chce nechat imunity zbavit, aby prý mohl očistit své jméno u soudu.

Po tomto bodu by měla sněmovna tuto schůzi přerušit a věnovat se mimořádné schůzi svolané na žádost koaličních poslanců. Na ní jsou pak zařazeny hlavně vládní reformní zákony. Jde například o druhá a třetí čtení zákonů představujících zdravotní, sociální i důchodovou reformu.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme