Sněmovna dala zelenou pomoci při ochraně českého nebe

Poslanci suhlasí se zákonem o americké pomoci při ochraně našeho vzdušného prostoru v době konání summitu NATO. Bezpečnost vrcholného setkání aliance bude ve vzduchu zajišťovat mezi 15. a 30. listopadem maximálně 250 amerických vojáků a nejvýše 15 amerických letadel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

F-16 nad Prahou | Foto: Jan Rosenauer

Souhlas k zásahu však musí dát český ministr obrany Jaroslav Tvrdík, nebo jeho zástupci. Jak řekl ministr v poledních Ozvěnách dne Radiožurnálu, pravděpodobně budou jimi jeho první náměstek Štefan Füle, náčelník generálního štábu Jiří Šedivý, velitel vzdušných sil František Padělek a náčelník operační sekce generálního štábu Emil Pupiš.

Zákon ještě musí projednat Senát, který ho chce posoudit příští týden, a podepsat prezident Václav Havel. Pokud to učiní, bude bezpečnost summitu ve vzduchu zajišťovat mezi 15. a 30. listopadem maximálně 250 amerických vojáků a nejvýše 15 amerických letadel.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Dvořák: Souhlas sněmovny s americkou pomocí

Vládní návrh zákona se komunisté pokusili zamítnout, ale sněmovna jejich pokusy neschválila. Pro zákon o americké letecké pomoci při ochraně summitu hlasovalo 150 ze 189 poslanců, proti jich bylo 39.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme