Sněmovna dnes o školském zákonu

Velkou část dnešního jednání sněmovny tvoří školské zákony. Dolní komora se zabývá vládním návrhem školského zákona, který se nelíbí pravici. Návrh má mimo jiné zavést právo na umístění dítěte do posledního ročníku mateřské školy před zahájením povinné školní docházky a zavést některé změny do systému maturit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stejné dotace, jako dostávají školy zřizované státem a obcemi, chtějí někteří pravicoví poslanci prosadit i pro soukromé základní umělecké školy. S touto iniciativou souhlasí i sociální demokrat Miloslav Kučera. Sám se přesvědčil, že přestože vybírají poměrně vysoké školné, jsou školami neziskovými. Všechny peníze, které vyberou, jdou zpátky jako investice do vzdělávání.

Novým předsedou klubu sociální demokracie ve sněmovně byl zvolen jeho dosavadní místopředseda Bohuslav Sobotka. Vedení klubu převezme po Zdeňku Škromachovi, který se na dubnovém sjezdu strany stal jejím místopředsedou. Škromach už před sjezdem avizoval, že pokud se mu návrat do ístopředsednického křesla podaří, opustí jednu ze svých dvou parlamentních funkcí. Kromě funkce předsedy klubu zastával totiž ještě pozici šéfa výboru pro sociální politiku a zdravotnictví, ve které zůstává i nadále.

Zákonodárci mají také projednat novelu stavebního zákona. Ta by měla umožnit vyvlastňování pozemků v místech, kde se na základě vládního usnesení vybuduje průmyslová zóna.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme