Sněmovna má znovu hlasovat o omezeních pro kuřáky

Poslanci mohou dnes definitivně rozhodnout o nových pravidlech omezování kouření. Budou totiž znovu hlasovat o takzvaném protikuřáckém zákonu, který v červenci odmítl Senát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouření | Foto: Jan Rosenauer

Novela zakazuje kouření ve školách, v kinech, sportovních halách, na nástupištích a dalších veřejně přístupných místech. Umožňuje ale aby kouřilo v restauracích.

Pokud má zákon vejít v platnost přehlasováním veta Senátu, musí ho podpořit 101 poslanců. Předpokládá se, že pro zákon bude hlasovat především levice.

Mezi zastánce protikuřáckého zákona patří i šéf klubu KSČM Pavel Kováčik. "Říkám vždycky v těchto případech zaplaťpánbůh, že alespoň nějaké kroky udělány jsou," uvedl komunistický poslanec.

Odpůrci kouření chtějí dnes demonstrovat před úřadem vlády. Předsedovi vlády Jiřímu Paroubkovi předají otevřený dopis, ve kterém navrhují konkrétní kroky ke snížení počtu mladých kuřáků.

Požadují odstranění tabákových výrobků z prodejen potravin a zařazení informací o rizicích spojených s tabákem do školních osnov na všech stupních. Nebude-li se vláda jejich připomínkami zabývat, hodlají aktivisté od září držet před úřadem každý den hlídky.

Milada Richterová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme