Sněmovna musí letos ušetřit 30 milionů korun

Poslanecká sněmovna musí letos ušetřit 30 milionů korun. Rozhodla o tom ve svém usnesení vláda. Kde se budou výdaje škrtat především a nakolik se to dotkne práce zákonodárců, vysvětlila předsedkyně dolní komory Parlamentu Miroslava Němcová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněmovnu řídila první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová | Foto: Tomáš Adamec

„Celkem jde o 23 milionů, z nichž sedm už bylo vázáno v únoru letošního roku a teď máme předepsáno uspořit 15,6 milionu korun. Z hlediska toho, že rozpočet Poslanecké sněmovny je ve výši 1,183 miliardy korun, to není zásadní částka,“ řekla Miroslava Němcová.

Větší úspory podle jejích slov čekají Poslaneckou sněmovnu v příštím roce.

Přehrát

00:00 / 00:00

O úsporách Poslanecké sněmovny v Ozvěnách dne Radiožurnálu.mp3

Letos chce sněmovna ušetřit na provozních nákladech, zejména na telekomunikačních službách a cestovném pro poslance do zahraničí, tedy na vysílání výborů nebo jednotlivců na jednání. To by mělo představovat úsporu přibližně devět milionů korun.

„Budeme šetřit také na kancelářském materiálu, něco budeme muset ušetřit při nákupu knihtisku. Samozřejmě vznikla úspora ještě tím, že jsme snížili počet místopředsedů. V minulém období jich bylo pět, nyní jsme tři, a úspora je více než 1,5 milionu korun,“ dodala Miroslava Němcová.

Návrh úspor bude muset schválit ještě rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny, podle Němcové by měl projít bez problémů. S tím souhlasí i komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

„Když je třeba šetřit, je dobré, že se i poslanci snaží jít příkladem. Snížení, které uváděla paní předsedkyně, jsou asi tři procenta na výdajích, což skutečně není tolik,“ řekl Petr Nováček.

Petr Nováček, Eva Presová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme