Sněmovna pokračuje v projednávání zdravotnických zákonů i bez Emmerové

Také dnes se mají poslanci zabývat zákony navrženými odvolanou ministryní Miladou Emmerovou. Na stole mají ještě návrhy zákonů o zdravotním pojištění a zdravotní péči. Už včera se ODS neúspěšně pokusila jejich projednávání pozastavit do té doby, než bude znám nový šéf resortu zdravotnictví. Se svým návrhem ale neuspěla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Emmerová a J. Paroubek | Zdroj: ČTK

Poslankyně ODS a místopředsedkyně sněmovního zdravotnického výboru Lucie Talmanová prohlásila, že ani jeden ze zákonů není podle jejího názoru způsobilý k projednávání.

"Zákon o zdravotní péči je legislativní paskvil, novela zákona o zdravotním pojištění ještě prohloubí finanční krizi systému zdravotního pojištění a zákon o zdravotnických zařízeních limituje k zestátnění zdravotní péče v České republice," tvrdí Talmanová.

Proti návrhu ODS hlasoval také expert na oblast zdravotnictví z KDU-ČSL poslanec Josef Janeček. I on si ale myslí, že vládní zákony nejsou připraveny dobře. "To, že to jsou evidentně nedodělky, je fakt, ale do konce volebního období moc času nezbývá. Výsledek není nijak radostný a zkusme se podívat, zda-li aspoň něco by nešlo vyřešit," uvedl Janeček.

Už včera poslanci rozhodli o tom, že sněmovní výbory posoudí návrh zákona o péči o zdraví lidu. Tato předloha chce zavést možnost, že by pacienti mohli nahlížet do své zdravotní dokumentace. Po smrti pacienta by toto právo měli příbuzní.

Martin Hromádka, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme