Sněmovna přerušila schůzi kvůli absencím, poslanci nemohli ani hlasovat

Sotva se poslanci sešli ve sněmovně, museli dnes skončit. Přišlo jich totiž málo. Omluvily se desítky poslanců a většina ministrů. Dolní komora může hlasovat, když se sejde alespoň 67 jejích členů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna 22.1. 2014

Poslanecká sněmovna 22.1. 2014 | Foto: Filip Jandourek

„Takovýto způsob projednání není odpovědný a není to důstojné pro tuto Poslaneckou sněmovnu,“ kritizoval absenci poslanců ve sněmovně premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD.

Předseda vlády naléhal na poslance, aby se už zítra dostali k návrhu na zvýšení platů ústavních činitelů o jedno procento. Jinak by totiž mohly narůst o více než čtvrtinu. Podle jeho slov ho také mrzelo, že nedojde na plánované interpelace na premiéra.

„Mě netěší, že mluvím k Poslanecké sněmovně, která dokonce ani není schopná, aby se usnesla na schválení ověřovatelů na interpelace. Mrzí mě, že interpelace dnes odpoledne nebudou, protože jsem se na ně samozřejmě připravil, abych tady jako předseda vlády byl,“ prohlásil Sobotka.

Podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy ale práci blokuje koalice. „Mě to netěší, protože když jednou máme příležitost interpelovat premiéra – a opravdu to nebývá často – tak je škoda to nevyužít," uvedl.

„Ten zmatek, který tu dneska je, a to, že tu nebylo dost poslanců, je odpovědnost vládní koalice," dodal.

Na řadu dnes ve sněmovně měly přijít předlohy poslanců opoziční ODS - hlavně zákon, který by dal obcím pravomoc zakázat vjezd kamionů na silnice nižších tříd.

Vláda má ale připravenou vlastní variantu tohoto zákazu a schválit by ji měla ve středu.

Lenka Jansová, mkp, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme