Sněmovna přesadila odpadlíky z VV do zadní lavice

Exposlanci Věcí veřejných budou ve sněmovně sedět jinde. Poslanecká sněmovna rozhodla o přesazení Kristýny Kočí, Jaroslava Škárky a Stanislava Humla do zadních lavic. Naopak nová předsedkyně klubu Karolína Peake by měla získat místo v první řadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristýna Kočí | Foto: Tomáš Adamec

Původně ale k přesazení dojít nemělo, poslanci Věcí veřejných proto pohrozili, že pokud se odpadlíci nepřestěhují, budou na protest při schůzi stát. Podle Kočí je celá akce sněmovny nedůstojná.

„To je opravdu velmi úsměvné a podle mého názoru trošku nedůstojné Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky řešit takovéto téma. Na druhou stranu já jsem profesionál, já respektuji, kam Poslanecká sněmovna rozhodla, že mě posadí.“

„Já si opravdu myslím, že pro práci poslance je úplně jedno, jestli sedí v první řadě nebo v poslední – na moji práci to nebude mít nejmenší vliv,“ komentovala své přesazení poslankyně Kočí.

Věra Pfeifferová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme