Sněmovna propustila majetková přiznání do 2. čtení

Poslanci překvapivě v prvním čtení podpořili vládní návrh zákona o majetkových přiznáních. Povinnost předkládat přiznání by se měla týkat osob s majetkem nad 10 milionů korun. Ve sněmovně se nad předlohou strhla ostrá emotivní debata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti majetkovým přiznáním vystoupili pravicoví poslanci, podle nichž předloha postrádá logiku. Za absolutní nesmysl návrh zákona považuje lidovec Miroslav Kalousek. Podle něj stát jen obtížně kontroluje už stávající daňová přiznání a výběr daní. "Jak si může myslet", otázal se Kalousek," že by mohl provádět plošně, neselektivně a účinně kontrolu v tak velmi intimní záležitosti, jakou jsou přiznání přírůstku majetku?" Konečný důsledek by byl podle jeho názoru jednoznačný - ti nepoctiví by zákon obešli, ti poctiví by byli státem obtěžováni a šikanováni.

Poslanci dnes také v prvním čtení podpořili vládní návrh zákona o volbách do obecních zastupitelstev. Zároveň rozhodli, že bude dále projednáván ve zkrácených lhůtách tak, aby mohl být schválen ještě v červenci. Na tento zákon totiž čekají téměř čtyři desítky obcí, které si bez něj nemohou zvolit svá zastupitelstva.

Vladimír Hrubý, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme