Sněmovna proti zneužívání sociálních dávek

Poslanecká sněmovna v prvním čtení schválila vládní návrh novely zákona, která předpokládá zpětné vyplácení dávek maximálně za tři měsíce. Dosud to je možné až rok dozadu. Dolní komora tak vytáhla do boje proti zneužívání těchto dávek i proti tzv. sociální turistice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poslanci | Foto: Česká televize

Ostrý střet se ve sněmovně očekávává v pátek. Na programu totiž budou dluhy nemocnic a hrozba zastavení dodávek léků. Ministryně zdravotnictví by měla informovat o zadluženosti nemocnic a jejich předávání krajům.

Asociace velkodistributorů léčiv přerušila pravidelné dodávky léků do nemocnic v Rokycanech, ve Valašském Meziříčí, Strakonicích, Kroměříži, Rychnově nad Kněžnou a v Třebíči. Distributoři také hrozí žalobami na nemocnice i na ministerstvo financí.

Poslance bude kabinet Vladimíra špidly muset informovat i o o postupu výstavby dálnice D47 z Lipníka do Ostravy. Témata dálnice a zadluženosti nemocnic ve sněmovně prosadila opozice.

Rozhodující moment této schůze začne 4. prosince. Poslanci se dostanou ke druhému čtení vládního návrhu státního rozpočtu. Jeho konečné schvalování se má odehrát 17. prosince.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme