Sněmovna pustila volební zákon dál

Velkou vládní novelu volebního zákona dnes Poslanecká sněmovna postoupila do závěrečného čtení. O definitivní podobě předlohy, která by měla obnovit rozložení voleb do dvou dnů, rozdělit zemi na 14 volebních obvodů a stanovit klauzule pro volební koalice, rozhodne sněmovna ještě na této schůzi. Za znečištění ovzduší musí platit jeho původce. Znečišťovatelům, kteří se snaží emise škodlivin snížit, by zároveň mělo být odpuštěno až 60 procent poplatků. Předpokládá to nový zákona o ochraně ovzduší, který je v Poslanecké sněmovně připraven k závěrečnému hlasování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Kužvart

Miloš Kužvart | Foto: Úřad vlády ČR

Velkou vládní novelu volebního zákona dnes Poslanecká sněmovna postoupila do závěrečného čtení. O definitivní podobě předlohy, která by měla obnovit rozložení voleb do dvou dnů, rozdělit zemi na 14 volebních obvodů a stanovit klauzule pro volební koalice, rozhodne sněmovna ještě na této schůzi. Novela musí být přijata nejpozději v únoru 2002, tedy sto dní před volbami do sněmovny. Na obsahu novely se musejí podle Ústavy shodnout obě parlamentní komory.

Za znečištění ovzduší musí platit jeho původce. Znečišťovatelům, kteří se snaží emise škodlivin snížit, by zároveň mělo být odpuštěno až 60 procent poplatků. Předpokládá to nový zákona o ochraně ovzduší, který je v Poslanecké sněmovně připraven k závěrečnému hlasování. Vládní předloha by také měla umožnit obcím aby mohly vyhláškou zakázat spalování listí nebo trávy. Záměr, aby o spalování biologického odpadu mohly rozhodovat samosprávy, považuje ministr životního prostředí Miloš Kužvart za velmi rozumný: "Protože české vesnice bývají zvláště na podzim přímo zahaleny kouřem ze spalovaného odpadu a opravdu to otravuje doslova i obrazně život lidí. Obce si tedy budou moci ten režim toho spalování - co, kdy, jak - upravit - to je velmi důležitý posun dopředu." Vládní návrh zákona o ochraně ovzduší by měli poslanci schvalovat ještě prosincové schůzi sněmovny.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme