Sněmovna schválila vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě

Poslanecká sněmovna schválila vyšší daňovou slevu na druhé a třetí dítě. Současně s tím schválila i vrácení daňové slevy pracujícím a podnikajícím důchodcům a také omezení výdajových paušálů pro živnostníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna 22.1. 2014 | Foto: Filip Jandourek

Daňová sleva na druhé a třetí dítě, by měla být od příštího roku vyšší o 200 a 300 korun. Tuto změnu prosadili ve vládní koalici lidovci.

„Prosazovali jsme tuto formu úlev na daních jako lepší variantu, než nějaké přídavky,“ vysvětlil šéf poslanců KDU-ČSL Jiří Mihola.

Schválená novela zákona o daních z příjmů také obnovuje zdanění důchodu těm důchodcům, kteří si prací, podnikáním nebo pronájmem přivydělají ročně více než 840 000 korun.

Pravicová opozice předlohu kritizovala s tím, že zvýší daně. Dnes pro ni hlasovaly strany vládní koalice a komunisté, opoziční ODS a TOP 09 byly proti, poslanci Úsvitu se zdrželi.

„Není to žádná daňová revoluce. Konec konců koalice se dohodla, že s daněmi moc cvičit nebude. Označil bych to jako drobečkovou politiku. Ale i ty drobečky možná udělají lidem radost. Zejména, pokud jde o pracovní důchodce,“ vysvětlil podporu komunistů poslanec Jiří Dolejš.

Předloha teď zamíří do Senátu.

Rodiny nejspíš budou mít nárok na porodné i za druhé dítě. Novelu zákona posoudí poslanci

Číst článek

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme