Sněmovna schválila základní parametry rozpočtu se schodkem přes 91 miliard

Sněmovna dnes schválila základní ekonomické ukazatele státního rozpočtu na příští rok. Deficit rozpočtu bude 91,3 miliardy korun při příjmech 949,5 miliardy a výdajích 1,0408 bilionu korun. Pro rozpočet nakonec zvedli ruku i sociální demokraté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

Rozhodl především příslib vládní ODS, že s nimi bude konzultovat formu případné privatizace energetické společnosti ČEZ, kterou, jak místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka zdůraznil, jejich strana nadále odmítá: "Současně chci říci, že vítám i druhé prohlášení ministra financí, že vláda bude hledat i jiné zdroje v oblasti privatizace pro získání prostředků pro fond dopravy, pokud je nalezne, že o to sníží případné riziko privatizace části akcií společnosti ČEZ."

Pro rozpočet nakonec zvedlo ruku 155 poslanců ze 179 přítomných. Rozpočet podpořili vedle ODS a ČSSD i lidovci a zelení. Proti bylo 23 komunistů. O konečné podobě rozpočtu bude Sněmovna hlasovat až koncem roku.

Milada Richterová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme