Sněmovna se bude i dál zabývat vlastnickými vztahy v Primě

Majetkovými vztahy společnosti FTV Premiéra a televize Prima se bude zabývat mediální komise sněmovny. Poslancům má komise předložit výsledky do konce června. Postup Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v této věci se dolní komoře parlamentu snažil vysvětlit předseda Rady Martin Muchka.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Některá jeho odůvodnění unionistu Vladimíra Mlynáře udivila. Jestliže Muchka řekl, že z hlediska zákona o Radě je všechno v pořádku, protože FTV Premiéra je nadále držitelem licence a je tedy jedno, že FTV premiéra nyní vlastní jiné firmy než, které ji obdrželi, potom je Rada zbytečná. V tom případě stačí podle něj podatelna, kde budou držitelé licencí oznamovat změny ve své majetkové struktuře a radu je možné rozpustit.

Sociálního demokrata Bohuslava Sobotku zaujalo, že Rada přibližně rok neměla jasno v tom, jak vypadá vlastnické pozadí držitele licence FTV Premiéra, a proto se zeptal, jakým způsobem Rada komunikovala s vlastníky FTV Premiéra a jak byla dohodnuta už v případě prvního převodu firmy.

Podle předsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Martina Muchky se v případě zkoumání majetkových vztahů FTV Premiéra prokázalo, že zákon, kterým se Rada řídí, je nedostatečný. Rada má podle Muchky malé pravomoce. Do určité fáze dění totiž do způsobu převodu Rada nemohla ani zasahovat.

Markéta Kaclová, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme