Sněmovna se opět vrací k EET, do debaty se přihlásily desítky poslanců

Koalice se dnes v Poslanecké sněmovně znovu pokouší prosadit elektronickou evidenci tržeb. Kvůli průtahům v jednání už minulý pátek sněmovna hlasy koalice omezila dobu jednotlivých řečníků. K zákonu budou moci poslanci vystoupit jen dvakrát po deseti minutách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna

Poslanecká sněmovna | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle předsedy poslanců hnutí ANO Jaroslava Faltýnka se v diskusi chystá vystoupit zatím skoro třicet poslanců.

„Apeloval jsem na předsedy poslaneckých klubů, konkrétně na pana Zbyňka Stanjuru (ODS), pana Františka Laudáta (TOP 09), aby už nevyužívali přednostního práva a nechali vyjádřit se své kolegy, kteří jsou přihlášení do rozpravy,“ uvedl Faltýnek.

Vláda si od zavedení evidence tržeb slibuje lepší výběr daní. Podle pravicové opozice opatření zlikviduje drobné podnikatele. Jak řekl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, evidence zatíží daňové poplatníky.

„Budeme samozřejmě dál argumentovat, že ten zákon je nejenom škodlivý, ale i nebezpečný nikoliv jen pro živnostníky, ale i pro všechny daňové poplatníky. Je to v podstatě tunel na daňového poplatníka ve prospěch několika oligarchů,“ prohlásil.

Ve třetím čtení už poslanci o elektronické evidenci tržeb debatovali víc než 18 hodin. Ani dnes však zřejmě nedojde na samotné hlasování. Rozhodnout by se pak mohlo v únoru.

Podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury chce vládní koalice vše odložit kvůli krajským a senátním volbám. Ministr financí Babiš ale považuje takovou myšlenku za nesmyslnou spekulaci.

Elektronická evidence tržeb - časová osa | Foto: Český rozhlas

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme