Sněmovna se v nynějším složení sešla tento týden naposledy

Už za týden budeme znát nové složení Poslanecké sněmovny. Ta stávající se tento týden sešla naposledy. I poslední schůze poslanců byla místy poněkud bouřlivá a názoroví oponenti svedli několik tvrdých slovních bitev. Na konci jednání už ale převládal smířlivější duch a předseda dolní komory Lubomír Zaorálek pozval všechny na závěrečný přípitek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

Podle odhadů by se mělo po volbách obměnit složení sněmovny zhruba ze 40 procent. Mnozí poslanci se dál ucházejí o přízeň voličů, jiní končí. Jak někteří z nich svou dosavadní práci hodnotí, zaznamenala parlamentní zpravodajka Radiožurnálu Milada Richterová.

Jednou z těch, kteří už nekandidují, je například dosavadní osm let činná poslankyně ODS Kateřina Dostálová. V dolní komoře aktivně působila především v kulturním výboru a v mediální komisi. Tuto práci v nejvyšších patrech politiky - jak říká - hodnotí s odstupem jako velmi zajímavou zkušenost.

"Je to povolání opravdu velmi náročné, takřka na 12 hodin denně. A co se týče nějakých negativních zážitků, tak samozřejmě určitě mám z televizní krize, ale je potřeba stát na svém názoru. To veřejné mínění je opravdu o tom, že lidé nejsou hloupí, a dneska všichni ví, o čem televizní krize byla," říká Dostálová.

Ať už se po poslední schůzi sněmovny před nadcházejícími volbami loučil kdo s kým chtěl, všechny pozval na závěrečný přípitek předseda dolní komory, sociální demokrat Lubomír Zaorálek. "Musím jim poděkovat; ono zas poslancům tak často nikdo moc neděkuje. Ta schopnost domluvit se nakonec existovala i v těch nejvypjatějších chvílích a prostě jsme pokračovali; v něčem pověst České republiky jako stabilní země i politicky, že jsme se na tom snad také podíleli."

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme