Sněmovna se znovu pokusí projednat sociální reformy

Poslanci by se dnes měli dostat k sociální reformě. Původně měli klíčové zákony projednat už včera, opozici se ale podařilo schůzi přerušit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna 26. 4. 2011, poslanci ČSSD | Foto: Filip Jandourek

Koalice plánovala dokončit první čtení sociální reformy ještě večer. Opoziční strany ale požádaly o přestávky na jednání poslaneckých klubů a předsedající Lubomír Zaorálek z ČSSD proto schůzi přerušil.

Situace rozlítila premiéra Petra Nečase, který pak vedl dlouhý rozhovor s předsedkyní Sněmovny Miroslavou Němcovou. S přerušením schůze už ale nemohli nic dělat.

Není jisté, zda dnes budou zástupci ČSSD a KSČM jednání cíleně zdržovat. Kromě sociální reformy mají poslanci projednat i nový občanský zákoník. Jeho autoři tvrdí, že půjde o největší změnu v právní oblasti za posledních dvacet let.

Nově by se měly právní spory v občanském právu hodnotit víc s ohledem na práva a svobodnou vůli lidí. Zákoník nabízí například větší prostor pro dohodu protistran nebo posílení ochrany slabší strany. Podle ODS zákoník výrazně posiluje práva občanů, opozice ho odmítá jako uspěchaný.

Igor Maňour, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme