Sněmovna souhlasila se zpoplatněním hracích automatů obcemi

Obce by měly mít možnost vybírat poplatek za každý výherní hrací přístroj na jejich území. Umožňuje jim to novela zákona o podpoře sportu. Původně zákon jen vracel policii zpět na fotbalové stadiony při rizikových zápasech. Senát ale novelu vrátil sněmovně právě s návrhem na zpoplatnění herních automatů. Dolní komora dnes se senátní podobou zákona souhlasila a poslala ji k prezidentovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výherní automaty

Výherní automaty

Senátor za ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera byl proto s výsledkem spokojený:

„Ten zákon velmi zjednodušeně dává na roveň všechny druhy hracích přístrojů. Každý automat je zpoplatněn stejným způsobem podle zákona o místních poplatcích, což mimochodem není ani proti těm, co provozují průmysl hazardu. Obcím to totiž dává možnost se rozumně rozhodnout, nezakázat úplně všechno, ale zakázat hazard například v určitých místech a získat určité peníze. Těch mají obce nedostatek a může tak být umožněna podpora sportu.“

Autoři novely zákona o podpoře sportu se ale obávají, že norma spadne pod stůl kvůli tomu, že Václav Klaus bude tuto změnu považovat za přílepek a zákon proto vetuje.

„Já to vnímám jako přílepek. V senátním výboru k tomu nebyly žádné připomínky. Proto jsem byl po jednání spokojen. Potom mě tedy na plénu překvapili pozměňovacím návrhem. Myslím si, že pan prezident nevidí rád, když jsou zákony příliš slepované, což by mohla být konečná toho zákona. To, čeho jsem se obával. My jsme rádi, že tam je to, co jsme chtěli, ale je tam i něco navíc,“ vysvětlil sociální demokrat Karel Šplíchal.

Veronika Malá, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme