Sněmovna ukončí schůzi předčasně. Zbylé návrhy zákonů projedná v červnu

Schůze poslanecké sněmovny zřejmě skončí předčasně. Organizační výbor dolní komory parlamentu se rozhodl vyškrtnout z programu na dvě desítky norem a skončit už dnes. Ukončení schůze se nelíbí opozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání sněmovny (9. května) | Zdroj: ČTK

Podle koalice stojí za rozhodnutím skutečnost, že kvůli roztříštěnosti květnové schůze zbylo tolik návrhů zákona, že by se stejně nedaly stihnout projednat. Například v prvním čtení jich zbývá skoro dvacet.

Čtvrtek je totiž určený na interpelace a v pátek sněmovna zpravidla jedná jen do 14 hodin.

Sněmovna také těsně před hlasováním opět odložila na žádost premiéra Petra Nečase rozhodování o vzniku nového záchranného fondu eurozóny. Podle předsedy vlády už dnes nebyl čas na další debatu, kterou poslanci požadovali.

Diskuze k návrhu Evropského stabilizačního mechanismu totiž trvala několik hodin a premiér Nečas pečlivě vysvětloval, že Česko nebude do záchranného fondu přispívat, dokud nebudeme mít euro. Spekuluje se ale, že na schválení evropského dokumentu zkrátka nebylo dost hlasů, tedy potřebná ústavní většina 120 poslanců.

Návrhy, které se neprojednají, například ten o legalizaci využití konopí k léčebným účelům, budou přesunuty na červnovou schůzi.

Zkrácení poslanecké schůze ostře kritizovali komunisté. Předseda strany Vojtěch Filip to označil přímo za protiústavní lumpárnu. Podle něj se totiž omezuje ústavní právo poslanců předkládat návrhy zákonů. Z programu schůze totiž zmizí především opoziční návrhy.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme