Sněmovna úleví na daních lidem, kteří pomohli zaplaveným

Právnické a fyzické osoby, které pomáhaly při likvidaci následků letošních záplav, se zřejmě dočkají daňového zvýhodnění. Umožní to Poslaneckou sněmovnou dnes schválená novela daňových zákonů. Pokud jí schválí i Senát a podepíše prezident republiky, mohla by platit ještě pro letošní rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Česká televize

Změny, které navrhla ODS, by se měly týkat zákona o dani z příjmů a zákona o dani z přidané hodnoty. Podle jednoho z předkladatelů návrhu, místopředsedy rozpočtového výboru za ODS Martina Kocourka by se od daně nově osvobodí dotace ze státního rozpočtu, rozpočtu obcí a krajů, státních fondů, grantů nebo příspěvků ze státního rozpočtu, pokud jsou použity k odstranění následků živelní pohromy.

"Dále se z deseti tisíc na pět set tisíc korun zvýší částka, která je osvobozena od daně a kterou poskytne zaměstnavatel z fondu kulturních a sociálních potřeb. Do daňových nákladů také bude možno zahrnout výdaje poskytnuté v rámci pomoci nepeněžitého plnění v souvislosti s odstraňováním následků," vysvětlil Kocourek.

Jednání dolní komory Parlamentu dnes ještě pokračuje tradičními interpelacemi na předsedu vlády a ministry.

Milada Richterová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme