Šéfem sněmovního bezpečnostního výboru bude Pavel Žáček. Ve volbě neměl protikandidáta

Sněmovní bezpečnostní výbor povede Pavel Žáček (ODS), jenž byl v minulém volebním období jeho místopředsedou. Žáček neměl ve středeční volbě protikandidáta a dostal hlasy všech členů. Ve funkci ho ještě musí v pátek potvrdit sněmovní plénum. V minulém období byl předsedou bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD), jeho členem je i nyní.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově zvolený poslanec za ODS Pavel Žáček, který se do sněmovny dostal v Praze díky preferenčním hlasům | Foto: Luboš Vedral | Zdroj: Český rozhlas

Členové výboru zvolili na středeční první schůzi také tři místopředsedy. Stali se jimi Martin Exner (STAN), Šimon Heller (KDU-ČSL) a Jiří Mašek (ANO), jenž ve stejné funkci působil i v minulém volebním období.

Tuto vlnu koronaviru už nelze zastavit, prohlásil Fiala. Slíbil, že nebude plošně zavírat školy

Číst článek

Bezpečnostní výbor má mít v nynějším období 16 členů. Jedno místo ve výboru zůstalo zatím neobsazené. Patří podle poměrného zastoupení koalici Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a dodatečně je obsadí zřejmě některý z poslanců občanských demokratů.

Předsedou sněmovního rozpočtového výboru se stal bývalý plzeňský hejtman Josef Bernard (STAN). Protikandidáta neměl. Dříve vedla výbor Miloslava Vostrá (KSČM).

Bernard byl v minulosti členem sociální demokracie, za kterou byl mezi roky 2016 a 2020 hejtmanem, s ČSSD se ale loni rozešel. Vyučil se v plzeňské Škodě, později absolvoval Open University a mezinárodní obchod na Metropolitní univerzitě Praha. Celou profesní dráhu strávil ve škodovce, od dělníka se vypracoval na generálního ředitele Škoda Transportation a jednoho z akcionářů firmy, z jejíhož čela odešel v lednu 2015.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme