Sněmovní hodnotící komise vybrala vítěze na kontrolu hospodaření NKÚ

Sněmovní hodnotící komise vybrala nejvýhodnější nabídku v soutěži na kontrolu hospodaření Nejvyššího kontrolního úřadu. Jméno vítěze ale zatím neprozradila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší kontrolní úřad | Foto: Marián Vojtek

Podle Ljuby Čechové z Kanceláře Poslanecké sněmovny bude možné zveřejnit jméno vítěze, až s ním dolní komora řádově v příštích týdnech uzavře příslušnou smlouvu.

"Komise posuzovala vyloženě to, co bylo přesně v zadávacích podmínkách. Posoudili jsme nabídky uchazečů z hlediska splněných požadavků, které byly uvedené v zadávacích podmínkách. Nic jsme nerozšiřovali," řekla Čechová.

Komise ještě vypracuje dopis, který bude zaslán všem uchazečům. "V něm bude uvedeno, který uchazeč byl vybrán," upřesnila Čechová.

Přihlásilo se 7 uchazečů

O zakázku se ucházelo sedm zájemců, z nichž dva, Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze a firma Nexia Prague, podali společnou nabídku. Zájem měly také firmy KPMG Česká republika, Top Auditing, BDO Prima CA, Appraisal services - Znalecký ústav a brněnská firma FIZA.

Sněmovna chce nechat zkontrolovat hospodaření NKÚ kvůli podezření, že jeho prezident František Dohnal plýtval penězi. Dohnal ale jakákoli pochybení a provinění odmítá.

Přečtěte si také:
Prezident NKÚ by mohl čelit kárnému řízení
Jak hospodaří NKÚ

Milada Richterová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme