Sněmovní výbor dostane materiály o týmech Mlýn a Zubr

Sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost dnes dostane do rukou zprávu ministra vnitra Františka Bublana o policejních pracovních týmech Mlýn a Zubr. Ty zřídil ještě Stanislav Gross jako Bublanův předchůdce. Mlýn se měl věnovat únikům informací z policie k podnikatelům vyšetřovaným v hospodářských kauzách. Tým Zubr pak měl šetřit aktivity bývalého majitele vsetínského hokejového klubu Romana Zubíka, obviněného z finančních podvodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Bublan | Foto: Michal Krumphanzl

Ministr vnitra František Bublan už má zprávu hotovou. Radiožurnálu řekl, co se v ní píše. "Byl to klasický tým, oba dva. Já ve zprávě popisuji na základě čeho týmy vznikly, kdo to nařídil, kdo to navrhl, a dokonce i kdo byl členem týmu. je to docela podrobná zpráva. Má mnoho příloh, věstníky, způsob, jakým se zakládaly předchozí týmy, a tak dále."

Tisk spekuloval o tom, že tým Mlýn pracoval i na politických kauzách a výsledky práce předával Grossovi. Na otázku, jestli může vyloučit, že týmy sbíraly informace přímo pro tehdejšího ministra, František Bublan Radiožurnálu odpověděl. "Já to vyloučit nemohu, ale to jsou docela zavádějící otázky, protože nevyplývá, že by se tento tým měl zabývat jinou činností, než která je daná usnesením. Těžko se dá o tom mluvit, mohl by to dělat každý polciejní útvar, možná každý policista. Ze spisů, které mám, nevyplývá, že by se jednalo o politické záležitosti."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme