Sněmovní výbor rozhodne o Davidu Rathovi v prosinci

Poslanec a středočeský hejtman David Rath z ČSSD chce v případě, že ho sněmovní výbor potrestá za jeho výrok na adresu ministra Miroslava Kalouska, celý spor táhnout až k soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath a Miroslav Kalousek. (Koláž ČRo) | Foto: Tomáš Adamec

Rath Kalouska ve sněmovně obvinil z toho, je opilý. Ministra hejtmanova slova urazila a požádal výbor, aby s Rathem zahájil disciplinární řízení. Ten dnes posoudil předložené materiály, seznámil se s Rathovým písemným stanoviskem a řízení přerušil. Rozhodne v polovině prosince.

Rath tvrdí, že rozhodnutí výboru ve prospěch Kalouska by bylo útokem na parlamentní demokracii, protože vládní koalice má ve výboru většinu.

„To, že si poslanci vládní koalice odhlasovali, že pan Kalousek, byť opilý od obraz boží, je střízlivý, už svědčí o tom, že mandátový a imunitní výbor nerozhoduje objektivně, ale je to čistě politické hlasování. Toto je snaha zastrašovat opozici, takže to nemohu nechat jen tak. Jsem připraven se pak odvolat třeba i k soudu a dožadovat se skutečně objektivního projednání celé té věci,“ řekl David Rath.

Miroslav Kalousek nechtěl Rathovu výhružku soudem komentovat.

„Já s panem poslancem Rathem žádný spor nevedu, za to mi poslanec Rath nestojí. S panem poslancem Rathem vede mandátový a imunitní výbor disciplinární řízení a mně to nepřísluší komentovat,“ uvedl.

Martina Spěváčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme