Sněmovní výbor uložil Marksové, aby navrhla uvolnění peněz pro klokánky

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD má dát sněmovnímu sociálnímu výboru návrh na uvolnění nevyužitých příspěvků na podporu pěstounů pro klokánky a dětské azylové domy. Výbor ji k tomu dnes vyzval usnesením.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Marksová

Michaela Marksová | Foto: Filip Jandourek

„Byly tady takové spory o to, jestli je vydaný metodický pokyn ministerstva práce, který říká, kam by se peníze měly směřovat, nebo není vydaný. Chceme právě toto všechno vyjasnit,“ řekl předseda výboru Jaroslav Zavadil z ČSSD.

Ministryně Marksová dnes na výboru nebyla, protože se účastnila zasedání vlády. Poslanci jednání o penězích na podporu pěstounů přerušili, vrátí se k němu 18. února.

V Česku na konci loňska fungovalo 78 krizových domovů pro děti. Tři desítky z nich, z nichž polovinu tvořily klokánky, požádaly před nedávnem ministerstvo práce o dofinancování. Chybějící částku za loňský leden až říjen vyčíslily na 61,4 milionu korun.

Zařízení pro okamžitou pomoc dostávají na dítě měsíčně od státu příspěvek 22 800 korun. Částka se krátí za dny, kdy byly děti mimo tyto azylové domy. To v minulosti kritizoval hlavně Fond ohrožených dětí (FOD), který klokánky provozuje.

ČTK, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme