Sněžení bylo příčinou řady nehod v Ostravě

V břečku na silnicích se ráno změnil sníh, který v noci napadal na řadě míst v republice. Silničáři jsou v terénu a důležité vozovky se jim daří udržovat sjízdné. Vyžadují ale zvýšenou opatrnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasněžená silnice | Foto: EPA

Na mnoha místech Moravsloslezského kraje vyhnal sníh do terénu silničáře. Na Frýdeckomístecku a Ostravsku stále sněží, pracovníci správy silnic ošetřují cesty posypem, upřesnil frýdeckomístecký dispečer Miroslav Kozák. "Auta na zimní údržbu jsou venku, snažíme se sypat, ale pro řidiče platí upozornění, ať jezdí opatrně. Ve vyšších polohách buď je všechno posypané, na komunikacích 3. třídy je většinou vrstva ujetého sněhu."

Dopravní kolaps. Tak vypadá samotná Ostrava. Bílo je na chodnících i na cestách, auta jezdí jen pomalu a tvoří se kolony. Dopravní policisté řešili ve městě už přes dvě desítky dopravních nehod. Policejní dispečer potvrdil, že si ostravští řidiči zvykli na zimu bez sněhu a dnes byli překvapení. 4 dopravní hlídky, které jsou právě v terénu, nestíhají přejíždět od jedné havárie ke druhé. "Lítají z místa na místo, ťukance, namrzlá vozovka, neubrzdili, nedodržení vzdálenosti."

Markéta Kaclová, Gabriela Všolková, Jana Bohušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme