Sněžení komplikovalo dopravu na východě republiky

Husté sněžení dnes přidělalo starosti silničářům i řidičům na řadě míst republiky. Častější dopravní problémy byly ráno a během dopoledne hlavně na Moravě, kde některé komunikace blokovaly odstavené nebo havarované kamiony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První sníh v Krkonoších | Foto: ČTK

Na Zlínsku, Kroměřížsku a Vsetínsku komplikovaly jízdu silný vítr, sněhové jazyky a závěje. V Olomouckém kraji museli počítat s problémy hlavně řidiči, kteří zamířili na Šumpersko - v příkopech tam totiž skončilo několik autobusů.

Husté sněžení komplikovalo dopravu na většině území Zlínského kraje. Silničáři měli v pohotovosti veškerou techniku a snažili se situaci zvládnout. Tam, kde použili k ošetření povrchu vozovek inertní materiály, byly silnice pokryty uježděnou vrstvou sněhu a v místech posypu solí byla na cestách rozježděná kaše. Nejhorší situace byla už tradičně na Vsetínsku.

Podle silničářů z celého Zlínského kraje byl ale vetší problém než sníh naprostá neukázněnost řidičů, a to především řidičů kamionů. Ti i dnes vyjeli na ojetých letních pneumatikách. Už od brzkých ranních hodin blokovali známá místa, jako je například Syrákovský kopec na Vsetínsku či Zádveřický kopec na Zlínsku, a způsobují jejich neprůjezdnost.

Na místě se pak tvořily dlouhé kolony. Pokud by nebyly tyto kamiony včas odstraněny, byla by na některých místech ve Zlínském kraji vyhlášena kalamita.

Silničáři nabádali motoristy, aby raději nevyjížděli. Namrzlé vozovky a místy sněhové jazyky hlásil také Karlovarský kraj, kde v horských úsecích ležela na silnicích centimetrová vrstva sněhu. Podobně na tom byl sever Čech, hlavně vyšší polohy Krušných hor.

Silné sněžení komplikovalo během noci dopravu na Pelhřimovsku a Žďársku. Kamiony zablokovaly večer starou Brněnskou silnici u Sedliště na Pelhřimovsku a také silnici v Čížově.

Na čtyři hodiny byla zcela uzavřena silnice u Radostína nad Oslavou na Žďársku. Silnice byla po dopravní nehodě kamionu neprůjezdná, na zledovatělé vozovce uvízl i sypač. Kamiony stály i na silnici u Želetavy, kde se situace zcela uklidnila až kolem třetí ráno.

Lenka Rákosová, Zbyněk Štíbr, Vilém Janouš, Helena Simerská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme