Sněžení komplikuje dopravu. Silničáři varují před namrzáním vlhkých míst

I dnes je třeba se vydávat na cestu s větší obezřetností. Dopravu na mnoha místech Česka komplikuje sněžení. Mnohde jsou silnice sice upravené, ale mokré a právě zde hrozí zvýšené riziko námrazy. Konec snažení a projasňování oblohy nastává zatím pomalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři pracují intenzivně na zprovoznění krušnohorských silnic | Zdroj: ČTK

Místy vydatné sněžení komplikuje aktuálně dopravu na západě Čech. Kolem osmé hodiny ranní hustě snažilo na Tachovsku a Domažlicku. Během dvou hodin tam řešila policie na 25 dopravních nehod. S čerstvým sněhem museli řidiči počítat i na severním Plzeňsku.

Během noci napadlo totiž minimálně pět centimetrů těžkého mokrého sněhu a teploty byly po ránu jeden až dva stupně pod nulou. Vozovky tak byly na mnoha místech zledovatělé.

Silničáři mají nicméně v terénu veškerou techniku. Hlavní dopravní tepna – plzeňská dálnice D5 - je na Tachovsku hůře sjízdná. Vozovku ale silničáři průběžně upravují.

Kamiony nemohou vyjet kopec u Chotíkova na silnici 20 z Plzně do Karlových Varů. V místě se tvoří kolony. Největší problémy jsou na silnic z Domažlic do Klatov, na silnici z Plzně do Třemošné došlo k několika nehodám. Silnice byla dokonce dočasně uzavřená.

Na hlavních tazích v Ústeckém kraji se silničáři potýkají s ledovkou a sněžením. Nejhorší situace byla na Litoměřicku, kde se vinou počasí staly tři vážné nehody. Námraza byla dopoledne i na dálnici D8 u Lovosic a na silnici podél Labe mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem.

Silničáři mají na mnoha místech České republiky plnou pohotovost. | Foto: ČTK

Jen s šokem vyvázl i řidič kamionu, který po ránu hořel na dálnici D8. Mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem byla před polednem při nehodě vážně zraněna žena a dvě malé děti.

Nehoda se stala na objízdné trase nedokončené D8, mezi obcemi Prackovice a Dolní Zálezly, a proto bylo potřeba podstatně omezit dopravu.

Hrozba námrazy a několik nehod komplikuje dopravu na silnicích v Královéhradeckém kraji. Teploty tam klesají až k minus jedenácti stupňům.

Ve Studnici na Náchodsku bylo auto mimo silnici a v Polici nad Metují došlo k havárii dvou vozidel. Obě nehody se obešly bez zranění.

Pekloves na Jičínsku hlásila dopoledne náledí. Mezi Sadovou a Hořicemi uvízly v kopci dva kamiony a tvoří se tam kolony. V Krkonoších a Orlických horách je pak na silnicích vrstva ujetého sněhu. Kamiony mají problémy na silnici ze Studence do Vrchlabí. Náledí komplikuje dopravu i v okolí Chlumce nad Cidlinou.

Na Jablonecku, Semilsku a Novoborsku jsou uklouzané silnice. V kopci ze Svoru na Jedlovou mohou mít problémy zejména kamiony. Silničáři proto upozorňují, že stoupání je velmi špatně sjízdné. V opačném směru navíc kamiony stojí. Na nesjízdné silnici u Zahrádek na Českolipsku uvízlo několik vozidel a komunikace je pro všechna osobní vozidla nesjízdná a tvoří se kolony. Řidiči v této oblasti musejí počítat se zdržením. Špatná viditelnost a ledovka tak způsobily již desítku dopravních nehod.


Problematický kopec na Novoborsku

Pozor je třeba dávat také na silnicích Jindřichohradecka v jižních Čechách.

K opatrnosti vybízejí i silničáři Zlínského kraje. Cesty, které jsou povětšinou holé a vlhké, však mohou vlivem nízkých teplot v některých místech namrzat. Na výše položených vozovkách pak leží uježděná vrstva sněhu.

Dagmar Cestrová, Eva Malá, Michaela Vydrová, Marína Dvořáková, Lukáš Milota, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme