Sněžení nejvíc komplikuje dopravu na Jesenicku

Se sněhovou nadílkou se na většině území České republiky potýkají řidiči i silničáři. Asi nejhorší situace je na Jesenicku, kde cestáři museli vyhlásit kalamitní stav na místních komunikacích. Počasí se podepsalo i na nehodě jedenácti automobilů, které zablokovaly dopoledne na tři hodiny silnici mezi Příborem a Novým Jičínem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasněžená silnice | Foto: Jan Rosenauer st.

Na území celého jesenického okresu stále sněží, od včerejška tam napadlo 30 centimetrů nového sněhu. Silničáři se už od pátku nezastavili; veškerá technika je v terénu, neustále se frézuje, pluží a sype.

Silničáři pro nákladní vozidla museli uzavřít silnici mezi Domašovem a Vrbnem pod Pradědem. Vozovka je natolik zúžená, tam projedou jen osobní auta.

Na Červenohorském sedle tabule upozorňují kamiony na nutnost sněhových řetězů. Někteří řidiči ale příkaz nerespektují a pak se diví, že někde uvíznou. Ti druzí, kteří nechtějí riskovat, před kopcem čekají, až se situace zlepší.

Silničáři nedoporučují do těchto oblastí vyjíždět, pokud to není nutné.

S možností tvorby sněhových jazyků, na Vsetínsku dokonce i závějí, musejí počítat řidiči ve Zlínském kraji. Silničáři nasadili do boje s nafoukaným sněhem také frézy. Nejhorší je situace v okolí Velké Lhoty na Vsetínsku, kde závěje dosahují výšky i dvou metrů.

V Libereckém kraji přes noc napadlo kolem 10 až 15 centimetrů nového sněhu. Jeho odklízení komplikuje vítr, který hlavně v horských oblastech vytváří na silnicích sněhové jazyky a závěje.

Marika Táborská, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme