Snídaně pro žáky a jejich rodiče chtějí zavést další školy v Česku

Stále víc škol v Česku zvažuje zavést společné snídaně pro rodiče s dětmi. Od února nabízí tuto možnost třeba Fakultní základní škola Umělecká v Praze 7. Společnými snídaněmi chce zlepšit stravovací návyky dětí. Řada z nich totiž není zvyklá ráno pravidelně a zdravě jíst. Reportáž Českého rozhlasu, která na novinku upozornila, vzbudila zájem i mezi dalšími školami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cereáli, ovesné vločky, snídaně, müsli, ovesná kaše, oves | Foto: stock exchange

„Já jsem o tom na poslední poradě ředitelů hovořil před ostatními kolegy z ostatních škol, kterým se to velmi líbilo, protože to ani jedna jiná škola na Praze 7 zatím nezavedla,“ popisuje ředitel školy Bohumil Kettner a dodává:

„Ale jasně jsme si řekli, že tohle všechno závisí na vzájemné komunikaci s ostatními pracovníky škol, zejména tedy s pracovnicemi školní jídelny. Pokud je tam ta komunikace dobrá, tak si myslím, že by to mohli nastartovat rovněž.“

Snídaně ve škole zavedla už loni třeba i 11. základní škola v Kladně. Odborníci na výživu takový přístup vítají. Zejména děti na druhém stupni podle nich většinou nesnídají správně nebo dokonce vůbec.

Zdravá snídaně | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme