Sníh a ledovka budou i dnes komplikovat dopravu

Zimní počasí dál trápí Českou republiku. Téměř celou noc sněžilo na Liberecku a Olomoucku. V některých regionech připadlo až kolem 20 centimetrů sněhu. Všechny hlavní silniční tahy ale byly ráno sjízdné. Silničáři museli uzavřít jen několik méně využívaných komunikací v Karlovarském a Ústeckém kraji. Sníh ležel na vozovkách především ve výše položených oblastech, větší komunikace a silnice ve městech byly většinou mokré nebo na nich ležela rozbředlá sněhová vrstva. Meteorologové varují, že na silnicích dnes hrozí i ledovka. Ta se bude dopoledne vytvářet v nižších polohách při dešťových srážkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžný pluh při odklízení sněhu na Liberecku | Zdroj: ČTK

Mimořádně naléhavá byla ráno podle internetových stránek krajské správy údržby silnic situace na Semilsku, v okolí Harrachova a Jizerky. O moc lepší to není ani v Orlických horách. Řidiči tam musí počítat s lokálními mlhami a jezdit velice opatrně. Na Náchodsku od nočních hodin stále sněží, v terénu je veškerá technika. Před osmou hodinou se podařilo zprůjezdnit úsek Pruty-Kramolna, kde byl odstavený autobus. Sněhové jazyky se tvoří v okolí Božanova na Broumovsku.

Opatrní mají být podle cestářů řidiči také na silnici z Holkova do Kaplice v jižních Čechách. Pouze z řetězy je sjízdná cesta mezi Svojšemi a Horskou Kvildou. Závěje komplikují dopravu i na Prostějovsku na Drahanské vrchovině. Sněží i na Vysočině a na dálnici D1 od Větrného Jeníkova po Velké Meziříčí zůstává kluzká vrstva sněhu.

Cestáři uzavřeli i řadu méně frekventovaných silnic. Kvůli popadaným stromům je neprůjezdná například cesta z Vejprt na Klínovec. Ledovka a sněhové jazyky už zavinily řadu dopravních nehod. K jedné z nich došlo mezi Valašskou Polankou a Vsetínem, kde se srazilo osobní auto s autobusem. Zraněno bylo pět lidí.

Meteorolog Jan Havelka varuje řidiče i před námrazou. "V polohách nad 500 metrů se budou i nadále tvořit četné sněhové jazyky, na horách i závěje. V nižších polohách se dopoledne při dešťových srážkách bude vytvářet ledovka."

Lenka Šumová, Jana Tomková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme