Sníh a silný vítr komplikují dopravu

Husté sněžení ochromilo dopravu na českých a moravských horách. Kvůli bílé nadílce přestal odbavovat hraniční přechod Cínovec. Kolem 19. hodiny musel být asi na dvě hodiny uzavřen i přechod Strážný na Prachaticku. Potíže mají silničáři i v Jeseníkách, kde na některých místech zablokovaly silnice stojící kamiony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

auto | Foto: Jan Rosenauer

V okolí česko-německého přechodu Strážný v podvečer napadlo 10 až 15 centimetrů sněhu. Vane tam prudký nárazový vítr a tvoří se sněhové jazyky a závěje. Viditelnost je jen do 50 metrů. Celní úřad proto přestal v 19 hodin odbavovat vozidla. Podle tamních celníků stojí ve stoupání k přechodu řada kamionů, které nemohou vyjet. Před 21. hodinou bylo obnoveno odbavování osobních aut, pro kamiony ale přechod zůstal neprůjezdný. Policie vyzvala řidiče, aby do vyšších poloh Šumavy vůbec nevyjížděli, pokud nutně nemusejí.

Se sjízdností vozovek mají problémy také v Orlických horách. Jak hlásí spolupracovník Radiožurnálu Josef Krám, těžký mokrý sníh večer začal lámat větve, které padají na komunikace. Na silnici mezi Skuhrovem nad Bělou a Deštným uvízl v Antonínově údolí kvůli spadlým stromům linkový autobus.

Ivan Mls, Marika Táborská, Josef Krám Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme