Sníh a vítr stále komplikují dopravu

Na Vysočině sněhové jazyky zužují vozovky na jeden pruh. V některých úsecích je možné jezdit maximálně třicetikilometrovou rychlostí. Na silnicích druhé a třetí třídy leží ujetá vrstva sněhu pokrytá posypem, v okrese Třebíč se tvoří závěje. V terénu jsou všechny posypové a prohrnovací vozy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprava v zimě | Foto: Jan Rosenauer

V Libereckém kraji napadl další sníh a na některých místech opět sněží. Zejména na vozovkách v oblasti Jizerských hor a západních Krkonoš komplikuje odklízení sněhu z vozovek vítr, který v otevřených úsecích vytváří sněhové jazyky. Motoristé by měli jezdit zvlášť opatrně a do horských oblastí bez zimní výbavy vůbec nevyjíždět.

Kluzké chodníky a rampouchy padající ze střech - takové nebezpečí teď číhá v ulicích řady měst a vesnic. Hasiči musí v mnoha případech vyjíždět ke sněhovým převisům. V Ostravě například odstraňovali i námrazu z Národního divadla, protože hrozil pád ledu na chodník. Jak připomínají hasiči, stále platí, že postarat se o odstranění nebezpečné námrazy je povinností především vlastníků nemovitostí.

Prudký vpád zimy a husté sněžení komplikují dopravní situaci i jinde v Evropě. V Německu se kvůli sněhu a ledu na vozovkách stalo množství havárií, při kterých přišli nejméně dva lidé o život a řada dalších utrpěla zranění. Situace na rakouských silnicích a dálnicích se v neděli zklidňuje. Na horách ale hrozí pády lavin.

Podle varování meteorologů řidiči musejí se sněhovými jazyky a v horských oblastech se závějemi počítat až do pondělích 18 hodin.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Lenka Rákosová, Tereza Tomášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme