Sníh komplikuje dopravu na řadě míst v republice

Sněžení komplikuje dopravu na mnoha místech v republice. Na severu země přes noc napadalo místy až 30 centimetrů sněhu. Na Liberecku sněží už druhý den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři v akci | Foto: Miroslav Zimmer

Největší problémy na silnicích jsou na Jablonecku a na Semilsku. Kvůli vytrvalému sněžení, které je intenzivní na horách i v nižších polohách, jsou některé úseky téměř nesjízdné.

Uzavřená zůstává silnice mezi Tanvaldem a Harrachovem, ve stoupání u Kořenova je úsek úplně nesjízdný pro kamiony. Na hlavních tazích i na vedlejších cestách leží vrstva čerstvého rozježděného sněhu. Může to klouzat, řidiči by měli jezdit velmi opatrně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stav silnic na Liberecku zjišťovala redaktorka ČRo Šárka Škápíková

V Orlických horách přes noc napadalo až 10 centimetrů sněhu. Velké problémy tam ale na silnicích nejsou. Sněžit by mohlo ještě i během dne. Řidiči proto musí být opatrní a do horských oblastí vyjíždět jen se zimní výbavou.

„Silnice, které jsou chemicky udržované, jsou skoro holé, jsou tam jenom zbytky břečky. Silnice, které jsou udržované inertním posypem, jsou vypluhované, nebezpečná místa jsou posypaná. Vítr nefouká, takže sněhové jazyky se netvoří,“ hlásí Václav Kubíček ze Správy a údržby silnic v Rokytnici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aktuální přehled ze zasněžených Jeseníků přináší redaktorka ČRo Andrea Švubová

Nový sníh zasypal i Jeseníky. Od včerejška tam napadalo až 15 centimetrů a intenzivně tam chumelí i nyní. Motoristé musejí počítat s dopravními problémy, provoz na silnicích tam bude výrazně pomalejší než obvykle.

Jeseničtí silničáři se od včerejšího dne nezastavili. V terénu je veškerá dostupná technika. Nonstop jezdí i soukromníci, které má nasmlouvané cestmistrovství pro případ většího spadu sněhu.

Všechny vozovky jsou bílé. Tam, kde se solí, vrstva postupně rozbředá, jinde se průběžně sype drť. Na místě je maximální opatrnost. Sněžit by mělo v Jeseníkách i v průběhu dneška.

Andrea Švubová, Jitka Škápíková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme