Sníh komplikuje dopravu nejen na horách, ale i ve městech

Sněžení zasáhlo prakticky celé území České republiky. Nejvíce se s problémy potýkají řidiči na severu a východě Čech. Sníh ovšem dělá problémy i řidičům velkých měst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Karlových Varech téměř celou noc sněžilo a poměrně husté sněžení neustalo ani během dne | Zdroj: ČTK

Plnou pohotovost mají silničáři hlavně ve vyšších horských polohách, kde od rána sněží. Déšť postupně přechází ve sněžení také ve středních Čechách.

Nejintenzivnější je sněžení v okolí Prahy, například Kladno hlásí čtyři centimetry sněhu. Sundat nohu z plynu by měli i řidiči na Rakovnicku, kde se ke sněžení přidal i silný vítr.

Hasiči kvůli tomu prakticky neustále vyjíždějí k popadaným stromům. V Řevničově jich odklidili celkem pět. Opatrní by měli být řidiči i na plzeňské dálnici D5. Silnice klouže mezi 29. a 33. kilometrem.

Vítr a sníh láme stromy v Libereckém kraji

Číst článek

Sněžení postupuje dál na východ. Například v Kutné Hoře se sníh drží a dál hustě sněží.

Prudkou změnu počasí hlásí i jižní Čechy. Zatímco na Českobudějovicku sice ještě hustě prší, na Strakonicku a Prachaticku padá déšť se sněhem.

Na horách sněží. Náledí a sníh mohou řidiče překvapit i v nižších polohách

Číst článek

Jihočeskou část Šumavy pokryl první poprašek, teploty jsou kolem nuly. Na Churáňově je minus jeden stupeň.

Na Liberecku těžký sníh láme stromy. Hasiči tam od rána vyjížděli k několika případům. Naposledy odstraňovali vyvrácený strom ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku.

Strom také zkřížil cestu řidičům přijíždějících po silnici k obci Noviny pod Ralskem na Českolipsku. Další stromy hasiči odstraňovali u Rokytnice na Semilsku, na Jablonecku a na Frýdlantsku.

Roste také počet dopravních nehod. Pozor si musí dát řidiči z Frýdlantu do Polska. Za Arnulticemi havarovalo auto, které vrazilo do spadlého stromu.

Sněžit bude i nadále, večer hrozí náledí. Odpoledne zůstanou teploty lehce nad nulou, na horách bude mrznout.

Pavla Kuchtová, Michal Trnka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme