Sníh láká na hory první lyžaře. Sjezdovky jsou ale většinou uzavřené

Sněhové přívaly a vichřice změnily hřebeny Krkonoš v nebezpečnou zónu. Horská služba v pátek vyhlásila druhý lavinový stupeň a varuje jak před hřebenovými tůrami, tak před neupravenými sjezdovkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

horská chata | Foto: Jan Rosenauer

V krkonošských střediscích leží místy už půl metru a neustále padá. Luční bouda hlásí už metr sněhu. Podle náčelníka služby Krkonoše Adolfa Klepše v noci na sobotu připadlo v Krkonoších dalších 5 cm čerstvého sněhu.

"Aktuálně ve Špindlerově Mlýně vládne bezvětří a je zataženo, teploty se pohybují okolo - 4 stupňů, na hřebenech je situace obdobná, ale s teplotami přesahujícími - 5 stupňů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview s náčelníkem horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem.

Přesto první letošní sníh láká na hory první lyžaře.

Náčelník Horské služby Krkonoše ale varuje: "Na závětrných svazích jsou závěje až 2 metry vysoké, hřebenové cesty jsou těžko průstupné. Ve všech krkonošských katastrech může dojít k sesuvu lavin, proto horská služba nedoporučuje pohyb po hřebenech a mimo značené cesty ve volném horském terénu. Laviny hrozí v Kotelních jámách, Labském dolu, údolí Bílého Labe, na Kozích hřbetech, v Modrém a Obřím dole."

O víkendu se bude lyžovat na Černé Hoře, jinde ale hrozí značné nebezpečí. "Konkrétně ve Špindlerově Mlýně sjezdovky nejsou upraveny a budou uzavřeny. Ani v případě, že se návštěvníci dopraví nahoru lanovkou, nedoporučujeme pokusit se jet na lyžích nebo snowboardech. V případě úrazu je dostupnost do těchto partií velmi problematická," připomněl náčelník horské služby.

ČRo 1 - Radiožurnál, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme