Sníh taje, na některých místech se ale lyžovat stále dá

Jarní počasí uplynulého týdne způsobilo, že sněhová pokrývka na českých horách se značně ztenčila. V některých střediscích se už nedá ani běžkařit. Dobré podmínky pro lyžování i běh na lyžích nabízejí Krkonoše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přestože se v minulých dnech oteplilo také v nejvyšších českých horách Krkonoších, na návštěvníky tam i nadále čekají dobré podmínky a dostatek sněhu. Lanovky a vleky v hlavních lyžařských střediscích jezdí, hřebeny hlásí kolem 70 centimetrů sněhu. Mísečky pokrývá podle Horské služby ve Špindlerově Mlýně asi 50 centimetrů sněhu, Špindlerův Mlýn 30. Záchranáři upozorňují na tradiční uzavírky Labského a Obřího dolu, úbočí Kozích hřbetů a údolí Bílého Labe.

Podmínky pro lyžaře na Vysočině se zhoršily. Nedá se tam už ani běžkařit - jediná trať je sjízdná, a to na stadionu u Nového města na Moravě, ale tam se dnes a zítra konají soutěže v běhu na lyžích. Na své si dnes přijdou jen vyznavači sjezdového lyžování. Ve Skicentru upravili sjezdovku v areálu umělým sněhem.

V Jeseníkách panuje téměř jarní počasí. Jaroslav Sembdner z horské služby Jeseníky Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil, že obleva značně ztížila podmínky pro lyžování, na Ovčárně je 75 cm sněhu a v Petříkově 40 cm, ostatní lyžařská střediska udávají jen od 15 do 20 cm a sjezdovky jsou ve velmi špatném stavu. Dobré podmínky mohou v Jeseníkách čekat jen běžkaři.

Noční mráz zachránil v Krušných horách poslední zbytky sněhu, takže ani o tomto víkendu lyžaři nejsou úplně bez šance. Na Klínovci, kde leží přibližně 25 centimetrů zmrzlého sněhu, jsou podle informací Horské služby v provozu všechny sjezdovky s výjimkou Dámské. Na Božím Daru mají sjezdaři k dispozici jen vlek za hotelem Praha, výška sněhové pokrývky nepřesahuje 15 centimetrů. Běžci mají v Krušných horách k dispozici 20 kilometrů upravených běžeckých stop okolo Špičáku u Božího Daru a zhruba 15 kilometrů tratí mezi Perninkem a Jelení.

Nejvíce sněhu na Šumavě hlásí Špičák - 25 centimetrů zmrzlého sněhu. V provozu je šest lyžařských vleků. Na Zadově leží 15 centimetrů sněhu a v provozu jsou tři vleky.

Markéta Kaclová, Petr Tomíček, Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme