Sníh těší lyžaře, silničáře trápí

Intenzivní sněžení přineslo radost především lyžařům a provozovatelům sportovních zařízení a turistických chat v Krkonoších. Výška sněhu na hřebenech nejvyšších českých hor dosáhla dvoumetrové výšky. Nejvíce sněhu je na vrcholu Medvědína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odklízení sněhu | Foto: Libor Zavoral

Podle vlekařů jde o největší vrstvu sněhu za poslední tři roky. Od víkendu platí v Krkonoších čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí. Na zimních značených cestách a sjezdovkách ale turistům zasypání lavinou nehrozí. Horská služba ale běžkařům nedoporučuje hřebenové túry, protože na cestách jsou velké závěje a tyčové značení je místy zaváté.

Sníh, náledí a také neupravené chodníky přinesly práci lékařům. Jen v praze, v motolské nemocnici ošetřeřili o 20 procent více zraněných. Dnes byla situace trochu klidnější, Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Motola Eva Jurinová.

Největší problémy měli o víkendu silničáři v Karlovarském kraji. Především v oblasti Krušných hor a komunikacích vedoucích k hraničnímu přechodu Boží Dar byla situace kritická.

Během dneška se ale stabiliziovala a všechny silnice jsou sjízdné, řekla Radiožurnálu v úterý podvečer dispečerka zimní údržby karlovarských krajských silničářů Jitka Morkusová. V noci by to ale mohlo být jinak.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme