Sníh těší lyžaře, silničáře trápí

Intenzivní sněžení přineslo radost především lyžařům a provozovatelům sportovních zařízení a turistických chat v Krkonoších. Výška sněhu na hřebenech nejvyšších českých hor dosáhla dvoumetrové výšky. Nejvíce sněhu je na vrcholu Medvědína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odklízení sněhu | Foto: Libor Zavoral

Podle vlekařů jde o největší vrstvu sněhu za poslední tři roky. Od víkendu platí v Krkonoších čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí. Na zimních značených cestách a sjezdovkách ale turistům zasypání lavinou nehrozí. Horská služba ale běžkařům nedoporučuje hřebenové túry, protože na cestách jsou velké závěje a tyčové značení je místy zaváté.

Sníh, náledí a také neupravené chodníky přinesly práci lékařům. Jen v praze, v motolské nemocnici ošetřeřili o 20 procent více zraněných. Dnes byla situace trochu klidnější, Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Motola Eva Jurinová.

Největší problémy měli o víkendu silničáři v Karlovarském kraji. Především v oblasti Krušných hor a komunikacích vedoucích k hraničnímu přechodu Boží Dar byla situace kritická.

Během dneška se ale stabiliziovala a všechny silnice jsou sjízdné, řekla Radiožurnálu v úterý podvečer dispečerka zimní údržby karlovarských krajských silničářů Jitka Morkusová. V noci by to ale mohlo být jinak.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme