Sníh uvěznil řidiče na dálnici D1

Dopravní kalamita způsobená hustým sněžením nadále pokračuje na několika místech republiky. V nočních hodinách byla nekritičtější situace na dálnici D1 z hlavního města do Brna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V noci musela být dálnice uzavřena a provoz byl obnoven dopoledne. Chumelenice zablokovala vozovku na plných 12 hodin zejména na Vysočině. Kolona automobilů stála na dálnici po celou noc od Velkého Meziříčí až za Měřín. Posádky automobilů zůstaly ve svých vozidlech celé hodiny. I po obnovení provozu musí jízdě věnovat zvýšenou opatrnost. Na mnoha místech stále probíhá vyprošťování uvízlých vozidel. Postupně se stav podařilo zlepšit. Například na jihlavském úseku D1 už nemusí hasiči tolikrát zasahovat jako v noci a ráno. ČRo 1 - Radiožurnálu to potvrdil Jan Všetečka z tamního hasičského záchranného sboru.

Kalamitní stav, který vyhlásili silničáři na Bruntálsku ve čtvrtek dopoledne, platil mnoho hodin. Situace tam byla nejhorší v okolí Rýmařova, Vrbna pod Pradědem a Moravského Berouna. Dopolední stav Českému rozhlasu vylíčil výrobní náměstek Správy a údržby silnic v Bruntále Antonín Novák.

Jak dodává Gabriela Sahánková z olomoucké redakce Českého rozhlasu, situace na Bruntálsku a Šumpersku se už zlepšila. Podle nejnovějších informací silničáři mohli odvolat kalamitní stav.

Kalamita, kterou včera odpoledne silničáři vyhlásili na Humpolecku byla dopoledne odvolána. Na rozdíl od silniční dopravy je provoz na všech železnicích i přes husté sněžení bez problémů. Uvedl to mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Sníh ochromil i letecký provoz na mezinárodním letišti v Praze-Ruzyni. Provoz byl přerušen na několik hodin.

Už druhý den trvá dopravní krize na silnicích zhruba v polovině ústeckoorlického okresu - nejhorší situace je na Žamberecku, Králicku a Lanškrounsku. Obtížná situace je také na Havlíčkobrodsku a v severní polovině okresu Jihlava. Kalamitní stav platí i nadále na Semilsku a Jablonecku od Desné přes Kořenov k Jizerce, která zůstala odříznutá od světa. Nepříznivé podmínky jsou i v okolí Vysokého nad Jizerou, Jilemnice, Rokytnice a Míseček.

Stav na silnicích Havlíčkobrodska pomáhá silničářům zvládnout kromě hasičů a policie už i armáda. Potvrzuje to Marcela Lanková, Český rozhlas Hradec Králové

Informace o sjízdnosti našich silnic přináší Zelená vlna Českého rozhlasu a ABA na ČRo 1 - Radiožurnálu.

Vpád zimy ztěžuje dopravu i v okolních zemích, zejména v Německu a Polsku. Komplikace pociťují i rakouští řidiči.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme