Sníh uzavřel v několika krajích silnice i železnici

Počasí dnes znovu komplikuje dopravu. Problémy jsou jak na silnicích, tak na železnici i v letecké dopravě. Největší problémy na silnicích jsou v Libereckém kraji, zejména na Frýdlantsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená silnice | Foto: Jan Rosenauer

Sníh dnes ráno znovu uzavřel hlavní silnici z Liberce na Frýdlant. Mezi Dětřichovem a Albrechticemi je komunikace zavátá a uvázly tam dva kamiony i sypač. Neprůjezdných je kvůli závějím i dalších sedm úseků silnic ve Frýdlantském výběžku.

Na hlavní tah na Frýdlant nasadili silničáři frézu a věří, že se jim podaří cestu uvolnit. Problémy jsou na Frýdlantsku i na železnici. Od rána vlaky nejezdí na třech úsecích, které zavál sníh.

Sníh zastavil provoz na železnici i v dalších pěti krajích. V Moravskoslezském kraji jsou nesjízdné dva úseky, na Karlovarsku také dva, na Zlínsku jeden a vlaky nejezdí také na jednom úseku ve Středočeském a Ústeckém kraji.

Přívaly sněhu a mráz komplikují leteckou dopravu v Evropě. Také Ruzyňské letiště v Praze už od včerejšího odpoledne zrušilo 24 letů. Největší problémy jsou v Londýně a ve Frankfurtu nad Mohanem. Už od soboty je zrušeno letecké spojení s Paříží.

„Od dnešního rána byl zrušen Frankfurt a jeden přílet z Žiliny. Naprostá většina příletů byla zrušena kvůli klimatickým podmínkám na cílových letištích. Budou se rušit odlety do těch destinací, které nepřilétly,“ řekla Marika Janoušková z tiskového odboru Letiště Praha.

Na pražském letišti podle Janouškové žádné problémy kvůli počasí nejsou.

Igor Maňour, Alžběta Havlová, Tereza Janouškovcová Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme