Sníh, vítr a mrznoucí déšť - děsivá kombinace pro silničáře a řidiče

Sever republiky se potýká se sněhovou kalamitou, patrně nejhorší za posledních deset let. Sokolovská uhelná musela kvůli přívalům sněhu vyhlásit v největším povrchovém lomu Jiří havarijní stav. Těžba tam poklesla na minimum, vedení podniku povolalo na odklízení sněhu do práce zaměstnance i mimo pravidelné směny. Ochromen je i transport uhlí. Zásobování největších odběratelů je minimálně do konce týdne zajištěno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odklízení sněhu | Foto: Ivan Babej

Vánice dopoledne uzavřela silnici z Chomutova do Německa. Blízké Vejprty pak úplně odřízla od okolního světa. Od pondělka tam platí kalamitní stav. Neukáznění řidiči ale blokují komunikace a brání v odstraňování sněhových bariér. Problémy jsou i na krušnohorských hraničních přechodech a v kopcích na Jablonecku a na Semilsku.

Kalamitní stav ve Vejprtech na Chomutovsku potrvá nejméně do středečního odpoledne. Třítisícové město v Krušných horách v pondělí příliv sněhu prakticky odřízl od světa a radnice už nestačila zajistit zimní údržbu a spojení do okolních měst.

Během dneška se podle starostky Jitky Gavdunové situace poněkud uklidnila:"Vypadá to docela nadějně, myslím, že máme uklizeno prakticky celé město. Ale kalamitní stav zatím neodvoláváme. Rozhodneme se až ve středu, protože uvidíme, co ukáže noc. Pořád nám hlásí sněžení a mírný vítr."

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme