Sníh, vítr a mrznoucí déšť - děsivá kombinace pro silničáře a řidiče

Sever republiky se potýká se sněhovou kalamitou, patrně nejhorší za posledních deset let. Sokolovská uhelná musela kvůli přívalům sněhu vyhlásit v největším povrchovém lomu Jiří havarijní stav. Těžba tam poklesla na minimum, vedení podniku povolalo na odklízení sněhu do práce zaměstnance i mimo pravidelné směny. Ochromen je i transport uhlí. Zásobování největších odběratelů je minimálně do konce týdne zajištěno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odklízení sněhu | Foto: Ivan Babej

Vánice dopoledne uzavřela silnici z Chomutova do Německa. Blízké Vejprty pak úplně odřízla od okolního světa. Od pondělka tam platí kalamitní stav. Neukáznění řidiči ale blokují komunikace a brání v odstraňování sněhových bariér. Problémy jsou i na krušnohorských hraničních přechodech a v kopcích na Jablonecku a na Semilsku.

Kalamitní stav ve Vejprtech na Chomutovsku potrvá nejméně do středečního odpoledne. Třítisícové město v Krušných horách v pondělí příliv sněhu prakticky odřízl od světa a radnice už nestačila zajistit zimní údržbu a spojení do okolních měst.

Během dneška se podle starostky Jitky Gavdunové situace poněkud uklidnila:"Vypadá to docela nadějně, myslím, že máme uklizeno prakticky celé město. Ale kalamitní stav zatím neodvoláváme. Rozhodneme se až ve středu, protože uvidíme, co ukáže noc. Pořád nám hlásí sněžení a mírný vítr."

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme