Sníh zastavil i letadla na Ruzyni

Na jedenáct hodin ochromilo husté sněžení provoz na letišti v Praze - Ruzyni. Sníh zaplavil startovací a přistávací dráhy a od půl dvanácté v sobotu noci byla veškerá doprava zastavena. Obnovit se jí podařilo až v neděli v půl jedenácté dopoledne. Momentálně se situace na letišti pomalu vrací k normálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

Na odlety čekaly v odbavovacích halách stovky cestujících. Odloženy musely být pravidelné odlety do Frankfurtu, Athén nebo Tel Avivu. Do Prahy se nedostaly ani některé večerní letecké spoje. Průměrná zpoždění jednotlivých linek se pohybují kolem dvou hodin. Cestující jsou o tom informováni leteckými společnostmi a také na tabulích v odbavovací hale. Zdá se, že zdržení způsobené kalamitou nikoho příliš nerozčílilo. Společnosti totiž s takovou alternativou počítají a cestujícím zdarma nabízejí občerstvení, popřípadě ubytování v hotelu. Na letiště je potom přivážejí krátce před vlastním odletem.

Vzniklá zpoždění měla být podle mluvčí eliminována během několika hodin, potvrdila Radiožurnálu mluvčí Správy letišť Vlasta Pallová "Do večerních hodin, pokud opět nezačně padat sníh, by zpoždění mohla být zlikvidována. Ovšem některé lety byly úplně zrušeny, například z Vídně, protože i tam mají problémy se sněhem," uvedla. Naposledy vyřadila letiště z provozu sněhová kalamita koncem února.

Dušan Valenta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme