Sníh znovu komplikuje dopravu, večer hrozí náledí

Na většině Česka ráno leží sníh, meteorologové upozorňují na ledovku, silnice jsou kluzké a řidiči bourají. Dvě auta se srazila na dálnici D1 z Prahy do Brna. Další nehoda se stala na výjezdu z Brna na Bratislavu. Výstraha před ledovkou platí do deseti hodin dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vytrvalé sněžení komplikovalo také v Praze dopravu. Technická správa komunikací vyslala do ulic všechny posypové vozy | Zdroj: ČTK

Vysočinu zasypává sníh od časného rána, kvůli silnému větru se hlavně v jižní části kraje tvoří sněhové jazyky. Řidiči by si měli dát pozor především na silnicích nižších tříd, kde to pod vrstvou sněhu místy podkluzuje.

Kolem páté ráno vyjížděli silničáři například na Třebíčsko k Želetavě a poté k Předínu, kde posypávali silnici kvůli uvízlým kamionům. Na dálnici D1 u Měřína se ve směru na Brno srazila dvě auta a blokovala provoz. Bouralo se také u Pelhřimova.

Sněžení a ledovka ztěžují dopravu také na jihu Čech. Náledí hrozí hlavně na Českokrumlovsku a Táborsku. V Kocelovicích na Strakonicku padal mrznoucí déšť.

Provoz byl omezen na Jindřichohradecku. U obce Cep směrem k hranici s Rakouskem tam bouralo osobní a nákladní auto. Ve vyšších polohách na Šumavě leží na cestách ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

V Ústeckém kraji přes noc napadlo asi 10 centimetrů sněhu, který komplikuje dopravu hlavně na silnicích nižších tříd. Dopravní nehody jsou hlášeny z Litoměřicka, Lounska i Chomutovska.

V Libereckém kraji sněhové přeháňky snižují viditelnost. Hlavní tahy jsou zatím většinou holé a mokré. Silnice nižších tříd jsou pokryté vrstvou čerstvého sněhu, místy ale mohou ležet i zbytky zledovatělého sněhu.

Podle meteorologů může v Čechách sněžit a v nižších polohách pršet ještě během dopoledne. Večer a v noci na sobotu pak na mokrých silnicích hrozí tvorba náledí a zmrazků.

Igor Maňour, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme